Kategorie
Informacje
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Johimbina jest substancją, którą pozyskuje się z liści i kory drzewa Johimba, występującego na terenach Afryki.

Cała prawda o johimbinie

2 minut

Co to jest johimbina?

Johimbina jest substancją, którą pozyskuje się z liści i kory drzewa Johimba, występującego na terenach Afryki. Drzewo to nazywane jest „drzewem miłości”, a johimbina jest popularnym afrodyzjakiem. Na rynku możemy ją spotkać w postaci chlorowodorku johimbiny i jest ona przepisywana na receptę, przede wszystkim przy zaburzeniach erekcji. Jednak coraz częściej stosowana jest również jako środek wspomagający spalanie tkanki tłuszczowej, co jest niebezpieczne i w Polsce nielegalne. Stosowanie johimbiny jako środek odchudzający może szkodzić zdrowiu i życiu, ponieważ by spalić tkankę tłuszczową należy zastosować dużo większą dawkę niż przy leczeniu impotencji.

Johimbina – działanie

Działanie johimbiny polega na blokowaniu kilku receptorów w organizmie, przez co poprawia się działanie układu współczulnego i zwiększone wydzielanie hormonów takich jak: adrenalina i noradrenalina, do krwiobiegu. Zwiększenie poziomu adrenaliny we krwi prowadzi do zwiększenia ciśnienia tętniczego oraz pulsu. Szczególnie duże dawki johimbiny podwyższają ciśnienie i pobudzają układ krwionośny, dlatego jej działanie można porównać do kofeiny. Jej działanie odchudzające polega na nasileniu procesu lipolizy, czyli spalania tłuszczu. Johimbina blokuje receptory alfa-2-adrenergiczne i nie dopuszcza tym samym do połączenia ich z hormonami: adrenaliną i noradrenaliną. Ze względu, że receptory są rozmieszczone w wielu partiach ciała to ich zablokowanie powoduje spalanie tłuszczu w tym obszarze.

Johimbina jest preparatem dopuszczonym do sprzedaży wyłącznie w aptece, dlatego warto pamiętać, że jej zakup przez Internet czy w innych sklepach jest nielegalny.
Drzewo Johimba nazywane jest „drzewem miłości”, a johimbina jest popularnym afrodyzjakiem.

Johimbina – jak stosować?

Dawkę johimbiny wyznacza się za pomocą masy ciała osoby chcącej przyjmować tę substancję. Przelicznik wynosi: masa ciała (kg) x 0,2 mg johimbiny. Warto jednak wiedzieć, że johimbina została w 2015 roku dopisana do listy nowej żywności w Unii Europejskiej i od tego czasu nikt nie potwierdził jej braku szkodliwego wpływu na zdrowie. Co spowodowało, że johimbina jest wpisana na listę substancji, które mogą zaszkodzić zdrowiu i w związku z tym zaleca się konsultację z lekarzem w celu sprawdzenia czy jej stosowanie nie będzie dla nas szkodliwe.

Johimbina – skutki uboczne

Głównymi skutkami ubocznymi działania tej substancji są: przyspieszony rytm serca, nadmierne pobudzenie, podwyższone ciśnienie krwi, nerwowość, drżenie mięśni, halucynacje i zawroty głowy. Z pewnością więc powinny jej unikać osoby, które chorują na nadciśnienie tętnicze oraz choroby układu sercowo-naczyniowego. Ze względu na tak szerokie skutki uboczne, każdy kto rozważa rozpoczęcie stosowania johimbiny powinien skonsultować się z lekarzem.

Johimbina – podsumowanie

Johimbina jest preparatem dopuszczonym do sprzedaży wyłącznie w aptece, dlatego warto pamiętać, że jej zakup przez Internet czy w innych sklepach jest nielegalny. Jest to istotne ze względu na jej skład, tylko sprzedaż preparatu jest kontrolowana, a tym samym kontrolowany jest jego skład i zawartość johimbiny. Co więcej by jej stosowanie było skuteczne w walce z utratą zbędnych kilogramów, powinnyśmy spożywać ją w dawce przekraczającej dawkę bezpieczną, co może skutkować podniesieniem ciśnienia krwi, halucynacjami a nawet zawałem serca.

Jeżeli podobają Ci się nasze artykuły, będziemy wdzięczni za polubienie nas w mediach społecznościowych 🙂 Będzie to dla nas jasny sygnał, że czytelnicy chętnie odwiedzają nasz portal i interesują ich nasze publikacje. Dzięki temu będziemy mogli dotrzeć też do większego grona odbiorców i kontynuować rozwój portalu 🙂

Dziękujemy za odwiedziny!

(Visited 60 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz

  Ostatnio dodane

  Dieta rozdzielna doktora Haya polega na podziale żywności na produkty kwasowe, zasadowe i neutralne.

  Dieta rozdzielna – czy ma sens?

  Dieta rozdzielna, została opracowana już dawno temu, a dokładnie w…
  3 minut
  Co jeść na diecie ketogenicznej i jakie konsekwencje zdrowotne może mieć stosowanie takiej diety?

  Co jeść na ketozie?

  W ostatnich latach dieta ketogeniczna zyskuje na popularności. Jest to…
  4 minut
  Wegańskie źródła białka - czy dieta wegańska oznaczać musi zbyt niską podaż białka?

  Wegańskie źródła białka

  Wegański model żywienia kojarzony jest z ryzykiem rozwoju niedoborów pokarmowych,…
  4 minut
  Błonnik to jeden z kluczowych elementów zdrowej diety.

  Rola błonnika w diecie

  Błonnik to jeden z kluczowych elementów zdrowej diety. Dbanie o…
  3 minut
  Diety pudełkowe to inaczej mówiąc diety, które są do nas dostarczane przez różnego rodzaju cateringi dietetyczne.

  Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

  W ostatnich latach tak zwane diety pudełkowe cieszą się coraz…
  4 minut