FIT OR SWEET

Sól himalajska w różnych odmianach

 

Nasz sklep internetowy zapewnia dostęp do najczystszej i najzdrowszej soli na świecie. Jej odmiana himalajska pochodzi z Pakistanu – na ludzki organizm oddziałuje w znacznie mniejszym stopniu niż standardowa sól kuchenna. Co więcej, za sprawą swojego bogatego składu, może być wykorzystywana na wiele różnych sposobów.

Sól himalajska – zdrowsza alternatywa

 

Nie da się ukryć, że sól w większości domostw jest wykorzystywana jako podstawowy składnik do gotowania. Przyprawia się nią ziemniaki, mięsa, sałatki, ryby, warzywa i wiele innych produktów. Spożywanie jej w nadmiarze może być bardzo groźne dla zdrowia, dlatego warto szukać alternatyw.

Jedną z nich może być sól himalajska, która w naszym sklepie występuje w różnych odmianach. Jest ona pozbawiona wielu zanieczyszczeń, a dodatkowo zawiera aż 84 minerały, które są korzystne dla organizmu. Poza sodem, składa się ona między innymi z potasu, wapnia, magnezu, cynku czy też żelaza.

Sól himalajska bardzo dobrze sprawdza się w kuchni, ale nie tylko. Niektórych jej odmian można użyć również do inhalacji dróg oddechowych, płukania gardła, przygotowywania kąpieli leczniczych (sól gruba), a także jako dodatek do czystej wody. Działa bowiem oczyszczająco, pozytywnie wpływając na układ pokarmowy.

Jaką sól himalajską wybrać?

 

W katalogu znajduje się kilka odmian tego produktu. Wszystko po to, aby umożliwić Ci swobodny wybór, zgodny z indywidualnymi wymaganiami i potrzebami.

Na co możesz się zdecydować? W ofercie dostępna jest między innymi standardowa sól himalajska różowa, która pochodzi z miejsca po dawnym oceanie. Dobrym wyborem okaże się również sól czarna, wydobywana w kopalniach

Sól himalajska czarna cieszy się dobrymi opiniami zwłaszcza wśród wegetarian i wegan. Dodają ją między innym do sałatek, warzyw, a także kanapek. Oczywiście można użyć również podczas przygotowywania dań mięsnych. To jednak nie wszystko, ponieważ proponujemy także specjalną sól himalajską z dodatkiem przypraw. Wszystko zamknięte w wygodnym młynku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium