FIT OR SWEET

Cudowna chlorella i jej rola w odtruwaniu organizmu.

Chlorella rodzaj jednokomórkowych, słodkowodnych zielonych alg bogatych w składniki odżywcze. Zawiera chlorofil i ma zdolność rośnięcia w środowiskach ubogich w składniki odżywcze. Występuje na całym świecie, ale najczęściej uprawia się ją w Azji. Chlorella jest stosowana od dziesięcioleci jako suplement diety i jest szeroko znana jako superfood. Chlorella występuje w wielu różnych postaciach, takich jak tabletki, proszki i napoje.

 

Chlorella (glony) BIO 150 pastylek 60 g - Medicura Chlorella (glony) BIO 150 pastylek 60 g - Medicura
Producent: Medicura
Cena: 20,34 zł 22,11 zł
- +
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
Chlorella BIO 300 tabletek 120 g (400 mg) – Batom Chlorella BIO 300 tabletek 120 g (400 mg) – Batom
Producent: BATOM
Cena: 37,56 zł 40,83 zł
- +
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Chlorella BIO 50 kapsułek (500 mg) - Be Organic Chlorella BIO 50 kapsułek (500 mg) - Be Organic
Producent: Be Organic
Cena: 23,83 zł 25,90 zł
- +
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Chlorella BIO 625 tabletek 250 g (400 mg) – Batom Chlorella BIO 625 tabletek 250 g (400 mg) – Batom
Producent: BATOM
Cena: 58,82 zł 63,93 zł
- +
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Niesamowite korzyści zdrowotne chlorelli! 

Chlorella to alga, która od wieków była używana jako pokarm w Japonii. Jest bogata w proteiny, witaminy, minerały i inne składniki odżywcze niezbędne dla ludzkiego organizmu. Chlorella ma wiele korzyści zdrowotnych. Stwierdzono, że jest skuteczna w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, cukrzycy, astmy a nawet raka. Pomaga również usuwać metale ciężkie, które mogą być szkodliwe dla człowieka. Jest to roślina o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych. Zawiera chlorofil oraz witaminy B1, B2 i C, które są niezbędne dla zdrowej skóry.

Chlorella jest doskonałym źródłem żelaza, cynku i kwasu foliowego. Jest także bogatym źródłem purynowego kwasu rybonukleinowego, który pomaga w utrzymaniu zdrowych komórek krwi. Zawiera w sobie również dużą ilość przeciwutleniaczy. Chlorella jest uważana za dobre źródło selenu, który okazał się korzystny dla zdrowia mózgu.

Chlorella nie ma żadnych skutków ubocznych, o ile nie zażywasz jej zbyt dużo lub nie jesz zbyt długo. Zalecana maksymalna dawka to 2 łyżeczki dziennie lub 10 gramów dziennie.

Jak smakuje chlorella? Fuj czy nie?

Chlorella może mieć nieprzyjemny zapach i smak, który wielu ludzi uważa za zniechęcający. W celu zwalczenia nieprzyjemnego zapachu i smaku chlorelli można zastosować różne metody. Jedną z opcji jest po prostu dodanie większej ilości owoców lub warzyw do soku w celu zamaskowania smaku. Inną opcją jest zwiększenie ilości dodawanej wody, aby rozcieńczyć chlorellę i zmniejszyć jej działanie.

Najlepiej spożywać je w postaci tabletek, aby szybko je połknąć. Możesz również wsypać łyżeczkę do szejka proteinowego lub soku owocowego co nie powinno zepsuć smaku a podbije tylko wartości odżywcze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium