FIT OR SWEET

Guarana pomoże Ci zwiększyć energię!

Guarana to roślina, która rośnie w amazońskim lesie deszczowym. Znana jest również jako Paullinia Cupana. Roślina ta była używana od wieków przez rdzennych mieszkańców Brazylii i innych części Ameryki Południowej w celach leczniczych. Później odkryto, że zawiera znaczną ilość kofeiny, co doprowadziło do jej stosowania w popularnych napojach, takich jak Red Bull i Coca-Cola.

Właściwości zdrowotne guarany.

Guarana to roślina używana przez ludność Brazylii od wieków. Używają go jako środka pobudzającego. Zawartość kofeiny w guaranie jest około pięć razy większa niż w zielonych ziarnach kawy. Dzięki guaranie można również leczyć niestrawność. Guarana poza kofeiną zawiera również teobrominę i teofilinę, które są podobnymi substancjami chemicznymi do kofeiny, ale mają mniej intensywne działanie.

Roślinę guarany można spożywać na wiele różnych sposobów, takich jak herbata, kapsułki czy w wersji sproszkowanej, którą można wtedy dodać do koktajli oraz szejków.

Guarana jako superfood.

Guarana to naturalny środek pobudzający, używany od wieków w Amazonii. Jest bogaty w kofeinę i inne składniki odżywcze i wykazano, że ma wiele korzyści zdrowotnych.

W ostatnich latach guarana stała się popularna jako produkt zdrowotny. Obecnie znajduje się w wielu napojach energetycznych, produktach odchudzających i suplementach diety. 

Najczęstsze zastosowania guarany to zwiększenie poziomu energii i poprawa jasności umysłu. Guarana może również pomóc w utracie wagi, hamując apetyt i zmniejszając chęć na jedzenie wysokokalorycznych potraw. Niektórzy ludzie używają go do zwalczania zmęczenia lub zmniejszenia objawów związanych z depresją lub zaburzeniami lękowymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium